ROZHOVOR SE SPORTOVNÍM ŘEDITELEM HVĚZDY VÁCLAVEM SÝKOROU.

ROZHOVOR SE SPORTOVNÍM ŘEDITELEM HVĚZDY VÁCLAVEM SÝKOROU.

28.10.2021 Vyp Od Admin Hvězda
Václave, jak ses dostal k fotbalu?
Je o mně všeobecně známo, že jsem fotbal nikdy v žádném klubu nehrál. To ale neznamená, že jsem se o něj nezajímal. Do Hvězdy jsem se dostal jako táta předškoláka, dnes deváťáka Ondry, který po krátkém čase odhodil brusle a opustil hokejový klub s tím, že chce zkusit fotbal. Nejdříve jsem působil jako každý jiný rodič, postupně jsem pomáhal trenérům a vedl administrativu družstva, později jsem absolvoval kurz trenérské licence C a v letošním roce obhájil u závěrečné zkoušky i B licenci. Dění nejen v našem družstvu, ale v celé Hvězdě mě zajímalo, chodil jsem na utkání mužských i mládežnických kategorií, komunikoval s hráči i trenéry. Proto jsem přijal na počátku roku 2020 nabídku, abych se oficiálně stal sportovním manažerem oddílu fotbalu. V současné době kromě řízení oddílu fotbalu působím jako místopředseda klubu, pracuji s mládeží, konkrétně v kategorii mladších přípravek. V letošních fotbalových volbách jsem získal důvěru klubů a stal jsem se jediným novým členem výboru Okresního fotbalového svazu v Chebu a v následných krajských volbách jsem byl zvolen členem odvolací a revizní komise.
 Od července 2021 působíš v novém výkonném výboru Hvězdy, představ nám, kdo všechno je nyní ve vedení chebského klubu
Na jaře letošního roku se členové výkonného výboru, vyjma představitele oddílu házené Josefa Heřmánka, rozhodli svou činnost v klubu ukončit a předat ho do rukou lidí, kteří se ve Hvězdě pohybují. Sestavil jsem nový tým lidí, kteří v klubu působí, každý na jiné pozici, jsou to srdcaři a pro Hvězdu dýchají. Nikdo z nich mi nedal košem a byli ochotni se na vedení klubu podílet. Velmi si cením toho, že role předsedy klubu de stal Tomáš Bauer, zkušený hráč, trenér mládeže, ale také znalec firemního prostředí a jednatel úspěšné firmy. Jeho zkušenosti z podnikání jsou v této pozici neocenitelné. Další dobrou duší výkonného výboru je Zuzka Honzejková. Dlouholetá vedoucí žákovského družstva, žena zběhlá v administrativě, která má na starosti agendu dotací, ale nebojí se zorganizovat akci, vyprat dresy a občas nás všechny srovnat do latě 🙂. Víťa Janda, nejmladší člověk v týmu, se stará o sekretařinu, propagaci klubu i fotbalu, pořádá turnaje, dohlíží na činnost mládeže, kterou také skvěle trénuje. Někdy je třeba krotit jeho horkou mladickou krev, ale je mi pravou rukou při zařizování běžných i mimořádných agend klubu, má spoustu dobrých nápadů a ve výboru má nepostradatelné místo. Dalšími členy výboru jsou dnes již legendy chebského fotbalu – Míra Šebesta, trenér áčka, bývalý ligový hráč, a v neposlední řadě Kuba Klepáček – srdcař se zdravým úsudkem, neotřelým pohledem na řešení všemožných situací a komunikátor s mužskými družstvy.
 S jakou vizí bude výkonný výbor pracovat v následujících letech?
Naším cílem je udržet a rozvíjet v Chebu fotbal na takové úrovni, aby byl atraktivní pro fanoušky, hráče a mládež. Rozvoj mládeže a co nejlepší výkon A týmu musí jít ruku v ruce. Výsledky mužů a úroveň jejich soutěže motivují děti (a co si budeme povídat, i rodiče) k tomu, aby si ze široké nabídky sportů vybraly právě fotbal a náš klub. Proto chceme, aby A tým byl vzorem pro mládež. A naopak, aby bylo možno hrát kvalitní mužskou soutěž, potřebujeme nadané, motivované a cílevědomé děti. Ony to budou, kdo za pár let nahradí dnešní Klepáčky, Slámy a Bauery. Pracujeme s vizí rozvíjet mládež, dávat jí příležitost. Proto kluci z dorostu mají možnost zahrát si divizi v A mužstvu, případně 1.A třídu v béčku. Nemáme ambice nakupovat hráče z různých koutů republiky, Hvězda je postavena na odchovancích a hráčích z blízkého okolí – v tomto trendu hodláme pokračovat. Hvězdu považujeme za přirozené centrum fotbalového Chebska, jsme schopni nabídnout hráčům kvalitní trénink a klubům v našem regionu spolupráci. Protože čtete fotbalový zpravodaj, logicky mi pokládáte otázky k fotbalu. Ale aspoň jednou větou bych chtěl zmínit, že hodláme nadále podporovat náš další oddíl, a to oddíl plavání, a touto cestou bych rád poděkoval trenérce Evě Vaňátkové a jejímu týmu za skvělou práci s mladými plavci.
.
 Jak zatím hodnotíš účinkování A týmu v letošním ročníku divize?
Cením si toho, že kluci jsou tým, drží spolu, podporují de navzájem. V době, kdy děláme tento rozhovor, jsou na čtvrté příčce tabulky odspoda, ale věřím, že zbývající dva podzimní zápasy a jarní část sezóny prolomí smůlu, která nás občas provází. O spoustě utkání můžu prohlásit, že je kluci odehráli s nasazením, v některých zápasech byli lepší, ale co naplat, fotbal se hraje na góly a o umístění v tabulce rozhodují body. Musíme se soustředit na úspěšné využití všech šancí, kterých nebývá málo. Věřím, že to půjde a v červnu budeme moci hodnotit ještě pozitivněji.
 Co bys vzkázal fanouškům Hvězdy?
Vážíme si vás, choďte, fanděte, mluvte o Hvězdě. Věřte, že chceme pro Hvězdu i pro Cheb dělat to nejlepší, co umíme.