REKAPITULACE FOTBALOVÉHO ROKU 2022 POHLEDEM HVĚZDY.

REKAPITULACE FOTBALOVÉHO ROKU 2022 POHLEDEM HVĚZDY.

30.12.2022 Vyp Od Admin Hvězda

V roce 2022 se konečně dohrál kompletní soutěžní ročník, ve kterém se Hvězdě podařilo udržet divizní soutěž i pro aktuální fotbalovou sezónu. Byla vydána knižní publikace „Šestnáct sezón v lize. 70 let od vzniku RH Cheb“, podařilo se nám několik akcí s partnerským klubem akademie FC Baník Ostrava a uspořádali jsme několik turnajů. Pojďme si v posledních dnech letošního roku připomenout ty nejdůležitější události týkající se naší Hvězdy v roce 2022.

🔵 LEDEN 2022 ⬇️
⚪ Žákovské kategorie nově rozšířily svou sportovní činnost o futsal a v zimní fotbalové přestávce se účastní krajského přeboru ve futsalu.

⚪ Počátkem roku 2022 jsme uspořádali tradiční sérii mládežnických halových turnajů ve sportovní hale Lokomotiva Cheb pro kategorie U7-U19.

🔵 ÚNOR 2022 ⬇️
⚪ V únoru proběhl dlouho očekávaný křest knihy „Šestnáct sezón v lize. 70 let od vzniku Rudé hvězdy Cheb“, kterou napsal ředitel Retromusea Cheb Marcel Fišer a dále se na ní podíleli hlasatel a archivář Zdeněk Volf, sportovní ředitel klubu Václav Sýkora a archiváři a fanoušci chebského fotbalu Jan Adam a Vítězslav Janda. Křest knihy proběhl v Retromuseu Cheb za účasti herců ze Západočeského divadla v Chebu, kteří přečetli nejvýraznější a nejzajímavější části knihy, fanoušků a bývalých hráčů Rudé hvězdy Cheb. Nechyběla samozřejmě ani autogramiáda. Knížku můžete zakoupit buď přímo v Retromuseu, nebo na jejich e-shopu na stránkách www.retromuseum.cz. Pevně věříme, že si 315 stran o historii našeho klubu užijete.

⚪ Rezerva mužů se v rámci přípravy účastní turnaje O pohár mísostarosty Chebu pořádaný Okresním fotbalovým svazem v Chebu.

🔵 BŘEZEN 2022⬇️
⚪ Kategorie U13, U15 a U17 se probojovaly do Final Four, které se odehrálo ve sportovní hale Lokomotiva v Chebu. U13 futsalové Final Four vyhrála a postoupila do republikového finále do Ostravy. U17 i U15 skončili na čtvrtém místě.

⚪Na přelomu března zahájily jarní část sezóny všechny naše kategorie a je třeba říci, že jaro se všem našim týmům vyvedlo na jedničku.

🔵 DUBEN 2022⬇️
⚪Březen a duben bylo období Dalibora Máchy. V jarní části chytal ve skvělé formě a ve třech zápasech v řadě nepustil branku a dopomohl k důležitému zisku sedmi bodů ve třech po sobě jdoucích zápasech.

⚪ Kategorie U13 vyrazila za odměnu a vítězství ve Final Four krajského přeboru futsalu do Plzně na šlágr kola mezi Viktorií a ostravským Baníkem.

⚪ Ve spolupráci s ředitelkami mateřských a základních škol v Chebu jsme připravili náborové bannery s kontakty na šeftrenéra mládeže. Nábor dětí probíhá v našem klubu celoročně, proto neváhejte a doražte si vyzkoušet fotbalový trénink k nám na Hvězdu do sportovní areálu Lokomotiva v Chebu. Bližší informace u šeftrenéra mládeže Vítězslava Jandy (☎️734 516 511, 📧vitezslav10@seznam.cz). Budeme se těšit!

🔵 KVĚTEN 2022⬇️
⚪ Klub FK Hvězda Cheb navázal spolupráci s partnerským klubem FC Františkovy Lázně ve společné spolupráci v rámci výchovy mládežnických fotbalistů. Myšlenka spolupráce našich klubů je založena na společné snaze vytvořit pro mládežnické hráče co nejkvalitnější podmínky pro jejich rozvoj a zvýšit tak sportovní kvalitu. Spolupráce obou klubů již započala v jarní části sezóny, kdy probíhaly společné tréninkové jednotky. Ukázalo se, že vytvoření společných tréninků je dobrým krokem ke zkvalitnění obou týmů. Do nové sezóny 2022/23 jsme již nastoupili se společným týmem v krajském přeboru U13 a naopak někteří hráči Františkových Lázní se zapojili s našemi týmy U13 a U12 do týmů žákovské ligy.

„Pokud chce Hvězda navázat na svou bohatou fotbalovou historii, a to jak v mládežnické, tak i v dospělé kategorii, je třeba mít silného partnera a je zapotřebí, aby fotbalové kluby tímto způsobem spolupracovaly. Věřím, že tato spolupráce ve výchově mládeže přinese ovoce nejen fotbalovým klubům v chebském okrese, ale stejně tak i celému regionálnímu fotbalu. Jsme připraveni spolupracovat s každým klubem, který má vážný zájem podílet se na výchově budoucí fotbalové generace v chebském regionu,“ řekl tehdy Tomáš Bauer, předseda klubu FK Hvězda Cheb.

⚪ 5. května nás bohužel opustila klubová legenda František Plass, jeden ze strůjců postupu do první ligy a dlouholetý trenér a hráč RH Cheb. 🕊😢.

⚪ Přípravka Hvězdy se zúčastnila kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje ve Františkových Lázních, kde nechybělo Lipsko, Sparta Praha, Brno nebo ostravský Baník. Před začátkem turnaje proběhl společný trénink a s modelové utkání s hráči Baníku Ostrava.

⚪ Vedení chebských klubů hokeje a fotbalu, HC Stadion Cheb a FK Hvězda Cheb oznámila budoucí kooperaci ve všech potřebných tématech společného rozvoje sportovních odvětví. Oba kluby se mimo jiné domluvily, že budou koordinovat své kroky při pořádání mistrovských zápasů, aby sportovní veřejnost měla možnost navštěvovat obě utkání. Dohodly se i na vzájemné propagaci a na výměně zkušeností při výchově mládeže.

🔵ČERVEN 2022⬇️
⚪Závěr sezóny 2021/22 se vydařil kategorii U13, která vyhrála s přehledem krajský přebor a zajistila si tak po dlouhých letech účast v žákovské lize. Kategorie U19 v posledním zápase sezóny v přímém souboji o vítěze krajského přeboru zvítězila 4:1 s Ostrovem, kam vyrazil také početný kotel chebských fanoušků a celkově si na utkání dorostu našlo cestu necelých 400 diváků, kteří vytvořili oběma týmům skvělou diváckou kulisu. U19 tak rovněž získala titul krajských přeborníků. U15 skončila na druhém místě a „A“ týmu se podařilo zachránit v posledním zápase s Hořovicemi divizní příslušnost i pro nadcházející ročník.

⚪ V červnu se uskutečnil také druhý ročník turnaje Football Street Cup – “pod Černou věží”, který se hrál ve formátu 3v3 a zúčastnila se ho šestice týmů z našeho regionu. Turnaj ovládlo mužstvo FC Slavia Karlovy Vary a v letošním roce se uskutečnil na přírodní trávě v areálu Krajinné výstavy.

⚪ Trojice chebských hráčů Janda, Anděl a Kubinec reprezentovala Hvězdu za výběr karlovarského krajského fotbalového svazu v poháru Krajských fotbalových svazů Regions‘ Cupu. Výběru našeho kraje se podařilo probojovat až do semifinále, kde narazil na výběr Středočeského fotbalového svazu a prohrál 3:1.

⚪ Ještě jeden obrovský úspěch zaznamenala kategorie U13! Chebští mladíci se totiž na konci června stali v Ostravě mistry České republiky ve futsale. Během víkendu v Ostravě odehráli žáci kromě finálového turnaje přátelské utkání s mužstvem MFK Vítkovice, navštívili přátelské utkání „A“ Baníku Ostrava a prohlédli si zázemí klubu včetně prohlídky legendárních Bazalů.

🔵 ČERVENEC 2022⬇️
⚪Hráče kategorie U13 a jejich trenéry, kteří se v neděli stali mistry České republiky ve futsalu, pozval do obřadní síně chebské radnice starosta města Antonín Jalovec. Pogratuloval jim k úspěchu, poděkoval za skvělou reprezentaci města a popřál hodně štěstí v další sezóně. Kapitán Kuba Pánik předal starostovi dres podepsaný všemi mistry republiky. Na závěr se všichni zapsali do pamětní knihy města Chebu a rozloučili se vítězným pokřikem.

⚪Po dvoutýdenní přestávce odstartovala příprava mužů na podzimní část sezóny 2022/23 na přírodní trávě na lehkoatletickém stadionu v Poohří, tedy v místech, kde trénovala prvoligová Rudá hvězda. Rozhonutím Řídicí komise pro Čechy byla v následujícím ročníku 2022/23 přeřazena do divizní skupiny B.

⚪K trenérskému řemeslu se po krátké pauze vrátil Radim Prokopec, který vedl v uplynulých letech přípravky chebské Hvězdy a v sezóně 2022/23 tak vytvořil trenérský tandem dorostu s Danielem Hraběm.

🔵 SRPEN 2022⬇️
⚪Začátkem srpna se v areálu Lokomotiva Cheb uskutečnil druhý ročník žákovského turnaje Chebský pohár, který je určen pro kategorii U13 jako přípravný turnaj před startem žákovské ligy. V letošním roce se radoval z vítězství pražský FK Motorlet Praha.💪🏻

⚪Na týdenní letní soustředění odjely v srpnu týmy starších žáků a dorostu. V horské Bublavě se tak připravovali na start podzimní části.
⚪ Na přelomu srpna a září odstartovala sezóna 2022/23, ve které se Hvězda po dlouhých letech představila v žákovské lize, kde poměřila v podzimní části síly s mužstvem FK Teplice, či Slavií Praha a U13 bojovala do posledního kola o nadstavbovou část o 1.-7. místo, kam se nakonec v premiérové sezóně žákovskému výběru postoupit nepodařilo a na jaře bude hrát skupinu o 8.-14.místo. Nicméně i tak se v premiérové sezóně jedná o skvělý úspěch.

⚪ Srpen jsme zakončili Víkendem s Baníkem Ostrava a TJ Svitavy v Chebu. Pro děti byl připraven společný trénink, prohlídka města a oba týmy se zúčastnily mládežnického turnaje Hvězda Cup.

⚪ V srpnu se uskutečnil také třetí ročník mládežnického turnaje Hvězda Cup, který v letošním roce ovládla plzeňská Viktoria. Druhé místo si odvezly Svitavy, které jsme hostili společně s Akademií FC Baník Ostrava v rámci projektu ”Víkend s Baníkem Ostrava v Chebu”. Bronz bralo FC Tempo Praha🥉 Celkově se třetího ročníku turnaje zúčastnilo šestnáct mužstev. V rámci turnaje došlo také na ocenění jednotlivců. Nejlepším střelcem turnaje se stal Patrik Ivanič z SK Petřín Plzeň, nejlepším hráčem Václav Vodička z Viktorky a nejlepším brankářem Vítek Uškrt z TJ Jiskra Domažlice.

Celkově pořadí turnaje:
1.místo – FC Viktoria Plzeň
2.místo – TJ Svitavy
3.místo – FC Tempo Praha
4.místo – FK Baník Sokolov
5.místo – SK Petřín Plzeň
6.místo – FK Meteor Praha
7.místo – SK Junior Teplice
8.místo – FC Baník Ostrava
9.místo – FC Slavia Karlovy Vary
10.místo – Bohemians Praha 1905 – Velvary
11.místo – TJ Jiskra Domažlice
12.místo – FK Hvězda Cheb
13.místo – FC Viktoria Mariánské Lázně
14.místo – TJ Jiskra Aš
15.místo – Junior Hájek
16.místo – FK Nejdek

🔵ZÁŘÍ 2022⬇️
⚪ Hvězda Cheb se jako partnerský klub Akademie FC Baník Ostrava zúčastnila Canis Cupu v Ostravě, kde obsadila sedmé místo. Kluci tak měli opět skvělou možnost vyzkoušet si úroveň s týmy ze Slezska a z Moravy. Tentýž víkend vyrazila do Ostravy také kategorie U7, která zde odehrála přípravné utkání s Baníkem a na Bazalech mládežnický turnaj Auto Heller Cup.

⚪ Fotbalová asociace České republiky udělila Cenu Dr. Václava Jíry členu našeho klubu Zdeňku Volfovi. Zdeněk byl dlouholetým hlasatelem Rudé hvězdy Cheb, SKP Union Cheb i FK Hvězda Cheb. Současně vykonával a stále vykonává funkci kustoda klubu. Je znalcem historie regionálního a chebského fotbalu, spravuje jeho trofeje, historické dresy, kroniky a další dokumenty. Zasloužil se o popularizaci fotbalu, naposledy v roli poradce a spolupracovníka při realizaci výstavy v Retromuseu Cheb na téma Šestnáct sezón v lize: 70 let od založení Rudé hvězdy Cheb. Podílel se i na vzniku stejnojmenné publikace Marcela Fišera, která vyšla v roce 2022. Působil mnoho let jako trenér mládeže. Cena JUDr. Václava Jíry je Fotbalovou asociací České republiky každoročně udělována osobnostem, které se významně zasloužily o rozvoj českého fotbalu. Cena je pojmenována po Václavu Jírovi (1921–1992). Oceňováni tak bývají bývalí vynikající hráči či dlouholetí obětaví trenéři a funkcionáři.

⚪ V sobotu 24. září se v hospůdce Na Hraběcím uskutečnilo setkání hráčů juniorky RH Cheb, které pořádal Petr Mirovský, Milan Kolouch a trenér Novák. Setkání se zúčastnil také Jan Sopko, nebo Milan Svojtka, který oslavil 65. narozeniny. Mezi dárky nechyběl ani originální dres RH Cheb s číslem 4, se kterým Milan Svojtka nastupoval za Cheb v ligové éře a odehrál 157 utkání. Po skončení profesionální kariéry vedl mužstvo Unionu jako hlavní trenér.

⚪ Na konci září se na chebské Lokomotivě uskutečnilo sportovní dopoledne v rámci náboru dětí „Můj první gól“ ve spolupráci s FAČR. Náborů se zúčastnilo přes tři sta dětí ze ZŠ a MŠ v Chebu a na sportovní dopoledne navazovala tréninková jednotka, na které si děti mohli přijít vyzkoušet fotbalová trénink.

🔵 ŘÍJEN 2022⬇️
⚪ Hvězda zkvalitnila práci trenérů nákupem Veo kamery. „Jedná se o moderní zařízení, které umožní trenérům zaznamenávat a analyzovat zápasy i tréninky bez nutnosti kameramana, což vnímáme jako výrazný posun v oblasti dalšího rozvoje přípravy našich fotbalistů. Důležitým faktorem při rozvoji hráčů je pak jejich videoanalýza. Právě kvůli videoanalýze jsme potřebovali postoupit zase o stupínek výše a v tomto směru věříme, že nám pomůže moderní bezobslužná kamera VEO. Podařilo se nám pořídit zařízení, které je díky softwaru schopno samo snímat trénink nebo utkání. Kamera je schopná natáčet a přibližovat těžiště hry a to vše, aniž by u kamery musela stát její obsluha. Touto cestou chceme pokračovat a věříme, že se nám i v dalších letech povede zkvalitňovat sportovní přípravu našich hráčů. Fotbal se neustále posouvá dopředu a je třeba se posouvat také v rámci technologií. Do budoucna bychom chtěli zakoupit také sady GPS vest, které by tak umožnili kontrolovat a vyhodnocovat práci hráčů v tréninkové jednotce, či v individuálním tréninku,” uvedl Vítězslav Janda, šéftrenér mládeže.

⚪ V říjnu došlo ke změně trenérské dvojice. Miroslav Šebesta a Pavel Veleman se dohodli s klubem na ukončení trenérské činnosti v A týmu Hvězdy. „Oběma trenérům děkuji jménem celého klubu za léta obětavé práce. Jsem si jistý, že na Hvězdu nezanevřou a budeme se nadále potkávat. S Mírou jako členem výkonného výboru, s Pavlem jako hráčem B mužstva a s oběma jako fanoušky na zápasech. Během několika následujích hodin oznámíme jména členů nového realizačního týmu,“ sdělil sportovní ředitel Hvězdy Václav Sýkora.

⚪Po skončení angažmá Miroslava Šebesty a Pavla Velemana v A mužstvu Hvězdy se ujal mužstva nový trenérský tým. Role hlavního trenéra se ujal Jan Beneš a asistentem se stal Jakub Klepáček. Oba zkušení hráči převzali nelehkou úlohu přivést změnu do divizního mužstva a povzbudit jej k cestě za lepším výkonem. Během osmi zápasů na lavičce Hvězdy získali devět bodů a budou u „A“ týmu působit také v jarní části letošní sezóny.

⚪ V rámci spolupráce s Akademií FC Baník Ostrava proběhla na konci října akce „Den s Baníkem Ostrava v Chebu“ pro naše nejmenší fotbalisty, kdy trenéři Baníku předvedli pro děti ukázkový trénink.

🔵 LISTOPAD 2022⬇️
⚪ V listopadu byla otevřena stálá expozice v Retromuseu Cheb. Účastnila se také řada bývalých hráčů RH Cheb a nechyběl ani trenér reprezentace České republiky Jaroslav Šilhavý, se kterým proběhla autogramiáda a beseda.

🔵 PROSINEC 2022⬇️
⚪ V prosinci odstartoval krajský přebor futsalu. V letošním roce se v zimní fotbalové přestávce představí v krajském futsalovém přeboru tři týmy mladších žáků (U13, U12 a společný tým s našim partnerským klubem FC Františkovy Lázně), dva týmy kategorie U15 a U17 s U19. Přípravkové kategorie se v zimních měsících účastní halových turnajů v regionu.

⚪Druhý svátek vánoční patřil dalšímu ročníku Vánočního poháru ve futsalu, kterého se zúčastnila řada prvoligových fotbalistů a futsalistů. Před skvělou diváckou kulisou ovládl turnaj tým Křídla Sovětů v čele s Lukášem Rešetárem nebo Michalem Holým, který se stal nejlepším střelcem turnaje. Nejlepším hráčem se stal hráč druholigové Opavy Daniil Holeček z týmu Baník Chomutov a nejlepším brankářem Jiří Gonda z týmu Legend. Celkově se turnaje zúčastnilo dvacet týmů.

⚪Rok 2022 zakončí řada chebských hráčů na běžecké akci „Silvestrovský běh“, který se koná již zítra.

Všem příznivcům, partnerům, fanouškům, funkcionářům, hráčům a rodičům děkujeme za přízeň v roce 2022 a přejeme šťastný nový rok 2023.🎉