PŘED ZAČÁTKEM JARNÍ ČÁSTI SEZÓNY VÁM PŘINÁŠÍME CELÝ ROZHOVOR Z CHEBSKÉHO DENÍKU SE ZDEŇKEM SLÁMOU.

PŘED ZAČÁTKEM JARNÍ ČÁSTI SEZÓNY VÁM PŘINÁŠÍME CELÝ ROZHOVOR Z CHEBSKÉHO DENÍKU SE ZDEŇKEM SLÁMOU.

12.3.2019 Vyp Od admin

1)Patříte mezi špičkové futsalisty Česka, proč jste se tedy rozhodl pro velký fotbal, konktrétně Hvězdu Cheb?
1)No, už ne. Patřil jsem. Už to není co bývalo. Věk nezastavim. Fotbal jsem hrál k futsalu po celou dobu kariéry. Ale většinou v Německu a jezdím jen na zápasy. Na fotbalovém tréninku jsem byl za deset let tak třikrát.  Poslední roky jsem hrál v týmu , kde jsme byli skoro celý tým Čechů a byla tam dobrá parta a sranda. Ale bohužel se to tam rozpadlo a s klukama z Františkových Lázních jsme si řekli, že se vrátíme domů. Mě to ve Františkových Lázních nedopadlo a tak mi volal Lukáš Vlk, ať jdu do Chebu, že tam je dobrá parta a plno kluků se kterýma jsem hrával v mládí. A měl pravdu.  Navíc jsem hrával v Unionu od žáků až po muže. Takže mám na Cheb hezké vzpomínky.
2) Jaký vidíte rozdíly mezi futsalem a fotbalem? Je pro vás výhodou technická vybavenost, kterou můžete při fotbale, který je podstatně pomalejší využít?
2) Rozdíl je obrovský. Je to skoro jiný Sport. Jak už jsem řekl, na fotbalovém tréninku jsem nebyl spoustu let a je to na mě znát. Futsal mě poznamenal. Větší hřiště, ztratíte rozhled, ale zase vám přijde, že máte na vše více času. Ve futsale jste pořád pod tlakem.Nerekl bych, že je podstatně pomalejší. Zahrál jsem si proti ligovým fotbalovým týmům a tam už je to také hodně rychlé. Futsal je výborná příprava pro fotbal. V Brazílii a Španělsku hrají v přípravce futsal a až v pozdějšim věku přecházejí na větší hřiště. A také to jde na hřišťi vidět. Útočník nebo obránce, všichni mají vynikající techniku.
3) Jak by jste hodnotil kvalitu krajského přeboru?
3) Musím říct, že kvalita se bohuzel zhoršila. Ale ne jen v kraji, ale i divize a vyšší soutěže. Ubylo dobrých fotbalistů. Mládež je líná a mají spoustu jiných koníčků. Dřív hrál každý fotbal nebo hokej. Byla větší konkurence a větší výběr hráčů. Když se bavíte se staršími hráči, tak všude mají problém s treninkama a hráči se skoro musí přemlouvat, aby přišli na trénink.
4) Kdo byl pro vás nepříjemný soupeř, naopak kdo vás mile překvapil?
4) Těžký zápas byl s Frantovkama. Mají dobrý tým a snad jediný tým který nás chvílemi i přehrával. Překvapila mě Nová Role. Jsou na spodku tabulky, ale snažili se hrát fotbal, ne jen nakopavat.
5) Sám jste nastoupil v jedenácti zápasech, čímž jste napomohl k první příčce, jak jste byl s vašimi a i týmu spokojený?
5) Spokojený jsem velice. V Chebu je dobrá parta a pokaždé se těším na víkend až kluky uvidím a zahrají si dobrý fotbal.
6) Před sebou máte nejtěžší krok, tím je dovést jarní část do divizního konce, co bude potřeba aby jste svůj cíl naplnili?
6) Musíme hrát pořád stejně, jako na podzim a myslím, že nebude problém udržet první místo. Šeba s Petarem kluky dobře připravují, je na nich vidět chuť hrát.
7) Může být vaše nevýhoda, že právě skalp Hvězdy bude pro všechny týmy v jarní části velmi cenný?
7) Každý náš bude chtít porazit , ale tak nikdo snad nejde do zápasu prohrát a jestli chceme do divize, tak musíme ukázat, že na to máme