PŘED PRVNÍM DOMÁCÍM UTKÁNÍM V DIVIZI JSME SI PRO VÁS PŘIPRAVILI ROZHOVOR S VÍTĚZSLAVEM JANDOU.

21.8.2019 Vyp Od admin

Máte za sebou úvodní dvě kola divize, jak jsi zatím spokojený?
„V prvním kole jsme zavítali na Petřín, kde se nám herně vydařil první poločas a byli jsme lepším mužstvem. Druhý poločas už nebyl podle našich představ. Přestali jsme běhat a ztráceli lehké balony, kvůli čemuž jsme se dostávali pod tlak a soupeř se dostal do několika brankových příležitostí. Utkání jsme však zvládli a získali první důležité divizní body. Ve druhém utkání jsme zavítali na půdu béčka Budějovic, které bylo doplněno o několik hráčů ze soupisky ligového mužstva. Do utkání jsme však vstoupili aktivně a po 25 minutách jsme vedli 3:0. Pak jsme domácí dostali do hry po individuálních chybách a soupeř snížil do poločasové přestávky na 3:2. Druhý poločas se projevila inviduální kvalita jednotlivců v barvách Budějovic a bohužel jsme z jihu Čech odjeli bez bodů. Nicméně utkání, ve kterém vedeme 3:0, bychom měli zvládnout a získávat tak body. Je to pro nás ponaučení do dalších zápasů. Víme, kde jsme udělali chyby, na čem je potřeba zapracovat a do dalších zápasů půjdeme opět naplno a budeme chtít získat co nejvíce bodů. Před začátkem sezony jsme si v kabině říkali, že by bylo špatné mít na kontě nula bodů po prvních dvou kolech. Máme tři ze dvou venkovních utkání, takže jsme spokojeni.“

O víkendu čeká Hvězdu první domácí utkání v divizi proti Doubravce. Jak se na utkání těšíš?
„V hostujícím celku mám několik známých, takže o to více pikantnější souboj to pro mě bude. Divize se vrací do Chebu po čtyřech letech, takže doufám, že si na fotbal najde cestu spousta diváků a bude skvělá atmosféra. Na tohle utkání jsme tady všichni čekali a dočkali se! “

Jaké jsou cíle pro nadcházející sezónu Hvězdy Cheb?
„Naší snahou by mělo být stabilizovat Hvězdu na divizní úrovni, vytáhnout na vyšší úroveň mládežnickou základnu a více ji zkvalitnit. Tady vidím jednoznačně naši prioritu do budoucna. Jestli si máme naši pozici v mužských republikových soutěžích udržet dlouhodobě, musíme být schopni opřít se o kvalitní mládež, ze které můžeme do budoucna čerpat pro mužskou kategorii.“

Do letošní sezóny vstupují o víkendu také mužstva žákovská, která se představí v Aši. Jak probíhala letní příprava a jaké budoucí cíle pro žákovské kategorie v nadcházející sezóně?

„Sezónu jsme s žáky zakončili později, jelikož jsme se zúčastnili na začátku června soustředění v Srbsku. Proto jsme začali letní přípravu později, aby kluci měli dostatek odpočinku. Pro kluky to bylo poměření s jinou fotbalovou kulturou a určitě nezapomenutelný zážitek. Poznali jsme místní kulturu a odehráli jsme zde tři přípravné zápasy. V utkáních jsme viděli, že zaostáváme zejména v dynamice, na které budeme chtít v letošní sezoně zapracovat. Se soustředěním jsme však byli jako trenéři spokojeni a kluci zde hráli pohledný fotbal, na který budeme chtít navázat také v nadcházející sezóně. Pro sezónu 2019/2020 jsme se rozhodli přihlásit dvě mužstva mladších žáků a jedno mužstvo starších žáků do krajského přeboru. Kluky by měl fotbal zejména bavit a měli by na tréninky chodit s radostí a s chutí. U žáků klademe důraz zejména na herní projev a rozvoj individuálních dovedností jednotlivců. Chceme po hráčích, aby se nebáli hrát a užívali si hru.“