O klubu

Klub byl založen v roce 1951. Většinu historie patřil pod ministerstvo vnitra. Civilním týmem se stal teprve po pádu komunistického režimu. V sezóně 1979/1980 se podařilo Chebu postoupit do první ligy a začala se tak psát ligová éra chebského fotbalu. Po sametové revoluci se však klub ocitá v těžké finanční situaci, která vyvrcholila konkursem v roce 1996. Důsledkem konkursu byl zánik A-mužstva, s čímž souviselo i neudělení licence potřebné k další účasti v lize. Mládež pak byla převedena pod hlavičku nově založeného klubu SK Cheb.

V roce 2001 můžeme mluvit o znovuzrození klubu, který navazuje na tradici chebského fotbalu a ligovou éru RH Cheb pod názvem FC Union Cheb 2001. Po dvou sezónách klub postoupil do Divize, odkud v sezoně 2005/06 postoupil do ČFL, díky odřeknutí účasti v této soutěži od Blšan, i z nepostupového 2. místa. V ČFL se v sezoně 2006/07 umístil ve středu tabulky na 9. místě, v další sezoně však přišel výkonnostní propad a také neochota sponzorů, takže i přes 15. místo zaručující setrvání v soutěži Union nemohl zůstat v této lize, své místo poskytl FC Písek a vzdal se i místa v divizi, nastoupil poté do krajského přeboru.

V roce 2011 je přejmenován klub na nynější název FK Hvězda Cheb. V sezóně 2012/2013 se Hvězdě opět podaří postoupit do divize, kde setrval pouze dvě sezóny. Momentálně hraje mužstvo krajský přebor. V roce 2015 přechází oddíl házené Lokomotivy Cheb pod FK Hvězda Cheb a Hvězda se tak rozšiřuje o další oddíl. K fotbalovému mužstvu se tak přidala také házená. Házenkářky momentálně nastupují ve druhé lize. V roce 2016 se klub rozšiřuje o další oddíl a to o sportovní oddíl, který je zaměřen na všeobecnou průpravu dětí od šesti let. Začátkem roku 2018 přibývá také plavecký oddíl. Hvězda tak momentálně nabízí čtyři sportovní oddíly: fotbalový oddíl, házenkářská oddíl, sportovní oddíl a plavecký oddíl.

VEDENÍ KLUBU:

Předseda klubu: